Dzisiaj jest .
 
» Archiwum 2005


 

Programowanie w C++ Builder
Patronat naukowy - Polskie Towarzystwo Informatyczne - 3.11.2005r.

Szybki rozwój technologii informatycznych i internetowych nie pozostaje bez echa wśród społeczności ostrowieckich szkół. Młodzież szkolna, w coraz młodszym wieku rozpoczynająca przygodę z komputerem, coraz więcej wymaga od swoich nauczycieli informatyki. Z roku na rok pojawiają się nowe systemy operacyjne, coraz nowocześniejsze języki programowania, nowe systemy komputerowe. Potrzebni są więc wysokiej klasy specjaliści w tej dziedzinie. Czy chcemy tego, czy nie stajemy się bardzo szybko społeczeństwem zinformatyzowanym, które wkrótce nie poradzi sobie na co dzień bez technologii informatycznych. Dziedzina ta jest szczególnie ważna w kontekście wejścia Polski do Unii Europejskiej - zawód informatyka, teleinformatyka, programisty, administratora sieci, specjalisty IT, webmastera czy grafika komputerowego może liczyć na duże zainteresowani pracodawcy polskiego czy europejskiego.

Dlatego też obserwując szybki rozwój technologii internetowych oraz wzrost zainteresowania wśród nauczycieli i młodzieży tą dziedziną techniki, dyrektor mgr Czesław Golis oraz nauczyciele informatyki ZS Nr 3 - mgr inż. Dariusz Granat i mgr inż. Zbigniew Kaleta postanowili wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom i zorganizować szkolenie z zakresu programowania w języku C++ Builder.

Prezentację poprowadził mgr inż. Zbigniew Nagórny
PREZENTACJA Z JĘZYKA C++ BUILDER

3 listopada 2005r. w pracowni internetowej Zespołu Szkół Nr 3 miała miejsce prezentacja nt. programowania w języku C++ Builder (środowisko Borland). Praktyczny pokaz możliwości programowania w tym języku przeprowadzili wykładowcy Wyższej Szkoły Humanistyczno-Przyrodniczej w Sandomierzu i jednocześnie reprezentanci Polskiego Towarzystwa Informatycznego - mgr Maria Długosz-Kędziora, mgr inż. Monika Bidas oraz mgr inż. Zbigniew Nagórny. Na szkolenie zaproszono nauczycieli szkół średnich i gimnazjalnych z terenu województwa świętokrzyskiego. Aby zaspokoić wymagania pedagogów, co do poziomu spotkania poproszono o objęcie patronatem naukowym całej imprezy koło Polskiego Towarzystwa Informatycznego w Sandomierzu. W spotkaniu uczestniczyło ponad trzydziestu nauczycieli reprezentujących niemal wszystkie ostrowieckie szkoły średnie oraz szkoły z tak oddalonych miejscowości jak Tarłów, Starachowice, Skarżysko, Ożarów, Sandomierz, Ćmielów. Na zakończenie szkolenia wszyscy uczestnicy otrzymali poświadczenie jego ukończenia podpisane przez szefową koła PTI mgr Marię Długosz-Kędziorę.

W prezentacji uczestniczyło 33 nauczycieli informatyki
PREZENTACJA Z JĘZYKA C++ BUILDER

Należy się spodziewać, że tego typu konferencje dla nauczycieli, spotkania z informatykami z wyższych uczelni planowane w przyszłości w ZS3 pozwolą nie tylko poszerzyć wiedzę zawodową nauczycieli informatyki czy wymienić spostrzeżenia z dotychczasowej pracy, ale i zaowocują poprawą jakości szeroko pojętego kształcenia w ostrowieckich szkołach.


 
^ Do góry ^