» Archiwum 2006

Geniusz elektroniki
Piotr Nowicki - technik elektronik - matura 2006

Piotr Nowicki, absolwent naszego technikum (technik elektronik, matura 2006), zdobył 4 indeksy na studia wyższe. A to dzięki uzyskaniu tytułu laureata Olimpiady Wiedzy Technicznej (dwukrotnie - w 2006r. - VI miejsce w kraju oraz w 2005r.) oraz w Olimpiadzie Wiedzy Elektryczno-Elektronicznej (również dwukrotnie - w 2006r. - II miejsce w kraju i w 2005r. - miejsce III). Absolwent klasy 4Teb ma zapewnione indeksy każdej polskiej uczelni technicznej, zamierza jednak studiować teleinformatykę na AGH w Krakowie.

Olimpiada Wiedzy Elektryczno-Elektronicznej - Kraków 2006
OLIMPIADA WIEDZY ELEKTRYCZNO-ELEKTRONICZNEJ

Piotrek Nowicki, na co dzień skromny i nieco cichy młody człowiek, jako jedyny uczeń z powiatu ostrowieckiego pokonywał rówieśników z całej Polski w olimpiadach z przedmiotów ścisłych, Olimpiadzie Wiedzy Elektryczno-Elektronicznej, Olimpiadzie Wiedzy Technicznej, Olimpiadach Chemicznej i Biologicznej. Dwukrotnie wygrał Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur", a w raz z nią dwie wycieczki do krajów Unii Europejskiej - Beneluksu i Włoch. Do konkursów matematycznych Piotrka przygotowywała jego wychowawczyni, a zarazem nauczycielka matematyki, mgr Alicja Zielińska.

Piotr Nowicki z opiekunem p. Radosławem Moskalem
PIOTR NOWICKI Z OPIEKUNEM

W roku 2006 w finale XXX Olimpiady Wiedzy Elektryczno-Elektronicznej, jaki miał miejsce w Krakowie, Piotrek zajął II miejsce, zdecydowanie wygrywając część laboratoryjną olimpiady. Do tej olimpiady uczeń przygotowywał się pod kierunkiem nauczyciela technikum mgr inż. Michała Gajewskiego.

- W Olimpiadzie Wiedzy Technicznej uzyskał VI miejsce w kraju, chociaż po etapie okręgowym miał najwyższą liczbę punktów w Polsce - 98 punktów na 100 możliwych - wyjaśnia mgr inż Radosław Moskal, nauczyciel przedmiotów elektronicznych w naszej szkole, przygotowujący Piotrka do OWT.

Wręczenie stypendiów naukowych - Sandomierz 2005
STYPENDIA NAUKOWE - SANDOMIERZ 2005

- Zainteresowanie elektrotechniką mam od dziecka, już jako kilkulatek spędzałem czas na próbach "podłączania" różnych kabli, chodziłem z kieszeniami pełnymi drutów elektrycznych - wyjaśnia Piotr Nowicki, tegoroczny podwójny olimpijczyk.
- Od kiedy trafiłem do technikum, zacząłem przeprowadzać doświadczenia, które pokazały mi od strony praktycznej, jak rozumieć niektóre zjawiska elektryczne, związane z elektrotechniką i elektroniką. Dzięki temu osiągnąłem tak wiele - dodaje.

Model programowalnego robota samodzielnie wykonany i zaprogramowany przez uczniów ZS Nr 3
MODEL PROGRAMOWALNEGO ROBOTA

Do niecodziennych osiągnięć Piotrka Nowickiego należy zaliczyć ciekawe urządzenie elektroniczne - model programowalnego robota. Wraz z kolegami - Przemysławem Słomką, Adamem Nowakowskim i Marcinem Tomczykiem Piotrek zaprojektował i wykonał oryginalny model samojezdnego robota sterowanego programem komputerowym napisanym w języku Visual Basic. Urządzenie naszych uczniów było wielokrotnie nagradzane i zajęło wysokie lokaty w różnych konkursach:
# I miejsce na szczeblu wojewódzkim oraz VII na szczeblu centralnym Ogólnopolskiego Konkursu "Technik 2005"
# I miejsce na szczeblu wojewódzkim II Sesji Popularnonaukowej "Technologie informatyczne we współczesnym świecie" w 2005r.
# II miejsce na sesji popularnonaukowej "Mechatronika w świecie motoryzacji" w 2005r.
Promotorem tej pracy był nauczyciel przedmiotów elektronicznych i informatycznych mgr inż. Dariusz Granat.

Piotrek jest wyjątkowym talentem w swej dziedzinie. Trochę żałuję, że skończył już naukę w naszym technikum, ale z drugiej strony jestem dumny, bo ma zapewniony indeks każdej uczelni technicznej w naszym kraju, może więc dowolnie wybierać - podkreśla p. Radosław Moskal. Ale Piotrek już wybrał - AGH w Krakowie - kierunek teleinformatyka.

Zobacz osiągnięcia naszych uczniów w olimpiadach technicznych..