» Osiągnięcia informatyczne

Lata 1992 - 1999

"Każdy komputer warty jest tyle,
ile warty jest człowiek, który go obsługuje"

• 1999

• - I miejsce w konkursie na Najlepszy Program Komputerowy (etap wojewódzki) pracy dyplomowej "Prezentacja multimedialna szkoły" - praca jest programem komputerowym działającym w środowisku DOS napisanym od podstaw w języku Turbo Pascal. Zawiera m. in. historię Zespołu Szkół Hutniczych, zestawienie olimpijczyków, zdjęcia archiwalne i współczesne szkoły, charakterystykę profili kształcenia, zdjęcia nauczycieli oraz filmy o pracowniach szkolnych. Praca została zakwalifikowana do etapu centralnego. Autorzy programu: Anatol Ogórek i Tomasz Lichota, promotor: mgr inż. Zbigniew Kaleta.

Multimedialny przewodnik po ZS 3 napisany w języku Turbo Pascal
    PRZEWODNIK PO SZKOLE W JĘZYKU PASCAL

- udział w finale VIII Konkursu Informatycznego dla uczniów szkół średnich województwa kieleckiego ucznia Grzegorza Górczyńskiego. Opiekun: mgr inż. Marek Gawlik.

- wyróżnienie w finale eliminacji centralnych Turnieju Młodych Mistrzów Techniki pracy dyplomowej "Emulator procesora 8051". Praca jest całkowicie oryginalnym programem komputerowym napisanym w języku C pozwalającym symulować działanie procesora 8051. Program napisali uczniowie: Karol Bryk i Piotr Siczek. Promotor: mgr inż. Dariusz Granat.

• 1998

• - udział w finale VII Konkursu Informatycznego dla uczniów szkół średnich województwa kieleckiego ucznia Artura Grdenia i Anatola Ogórka. Opiekun: mgr inż. Marek Gawlik.

• 1997

• - II miejsce na etapie wojewódzkim Turnieju Młodych Mistrzów Techniki w kategorii pomysł techniczny projektu zatytułowanego "Zestaw urządzeń demonstrujących działanie systemu DSM-51". Praca pokazuje możliwości dydaktycznego Systemu Mikroprocesorowego DSM-51. W skład pracy wchodzą układy wykonawcze: miernik częstotliwości i miernik prędkości obrotowej oraz program do ich obsługi napisany całkowicie przez uczniów w języku asembler. Pracę wykonali: Sylwester Barański i Bartosz Gagat. Promotor: mgr inż. Dariusz Granat.

- udział w finale VI Konkursu Informatycznego dla uczniów szkół średnich województwa kieleckiego uczniów Grzegorza Górczyńskiego, Piotra Siczka, Artura Grdenia, Pawła Chuchmały i Anatola Ogórka. Opiekun: mgr inż. Marek Gawlik.

• 1994

• - wyróżnienie w Turnieju Młodych Mistrzów Techniki pracy dyplomowej "Komputerowy skład podręcznika do nauki informatyki" w kategorii "pomoc dydaktyczna". Autorem pracy jest Tomasz Wilczyński. Promotor: mgr inż. Marek Gawlik.

- wyróżnienie w Turnieju Młodych Mistrzów Techniki pracy dyplomowej "Zastosowanie komputera 8-bitowego do sterowania dyskretnych pneumatycznych układów automatyki". Praca zdobyła wyróżnienie w kategorii "użyteczna praca dyplomowa". Autorem pracy jest Jacek Stania. Promotor: mgr inż. Marek Gawlik.

- II miejsce w Turnieju Młodych Mistrzów Techniki pracy dyplomowej "Komputerowe wspomaganie obliczania mechanizmów podnoszenia i jazdy suwnic". Praca zdobyła wyróżnienie w kategorii "użyteczna praca dyplomowa". Autorami pracy są Robert Kasprzyk i Tomasz Olszewski. Promotor: mgr inż. Marek Gawlik.

- III miejsce w Turnieju Młodych Mistrzów Techniki pracy dyplomowej "Charakterystyki częstotliwościowe korektorów". Praca zawiera program komputerowy współpracujący z praktycznym modelem do pomiarów charakterystyk częstotliwościowych korektorów. Autorzy: Krzysztof Sajda i Dariusz Pastuszka. Promotor: mgr inż. Radosław Moskal.

• 1993

• - IV miejsce w finale II Konkursu Informatycznego dla uczniów szkół średnich województwa kieleckiego ucznia Piotra Wojtana. Opiekun: mgr inż. Marek Gawlik.

• 1992

• - wyróżnienie w Turnieju Młodych Mistrzów Techniki pracy dyplomowej "Minimalizacja funkcji za pomocą tablic Karnaugha". Praca jest programem komputerowym wykorzystywanym do minimalizacja układów logicznych  za pomocą tablic Karnaugha mającym zastosowanie do nauki przedmiotu "układy cyfrowe". Autorzy: Zbigniew Dąbrowski i Ernest Jarominiak. Promotor: mgr inż. Radosław Moskal.

- II miejsce w Turnieju Młodych Mistrzów Techniki pracy dyplomowej "Sposoby rozruchu i regulacji prędkości silników prądu stałego i przemiennego". Praca zawiera program komputerowy współpracujący z praktycznym modelem do pomiarów parametrów silników elektrycznych. Praca stanowi przykład zastosowania narzędzi  informatycznych w automatyce. Autorzy: Mariusz Rutkowski i Radosław Szwagierczak. Promotor: mgr inż. Radosław Moskal.

- I miejsce w Turnieju Młodych Mistrzów Techniki pracy dyplomowej "Obliczanie obwodów elektrycznych prądu stałego". Praca zawiera program komputerowy współpracujący z praktycznym modelem do obliczania obwodów elektrycznych prądu stałego. Praca stanowi przykład zastosowania narzędzi  informatycznych w elektrotechnice. Autorzy: Paweł Wieteska i Łukasz Stencel. Promotor: mgr inż. Radosław Moskal.