» Archiwum 2006

Laureat Turnieju Młodych Mistrzów Techniki
Jakub Sobański - technik elektronik - matura 2006

Pod koniec maja 2006r. w Wojewódzkim Ośrodku Techniki i Wynalazczości w Kielcach została złożona praca pt. "Projektor laserowy", której autorem był Jakub Sobański, uczeń klasy III Tea o profilu elektronicznym naszej szkoły. Promotorem pracy był mgr inż. Robert Warda, nauczyciel przedmiotów elektronicznych ZS3.

Jakub Sobański - laureat TMMT 2006
LAUREAT TMMT 2006

"Projektor laserowy" to samodzielnie zaprojektowane i wykonane przez ucznia funkcjonalne urządzenie, które za pomocą światła laserowego kreśli na ekranie ciekawe figury geometryczne. Urządzenie to świetnie nadaje się do prezentacji np. na lekcjach fizyki czy też podstaw elektroniki. Praca naszego ucznia zajęła I miejsce w kategorii "Pomoc dydaktyczna" na szczeblu wojewódzkim i skierowana została do rywalizacji centralnych. Z kolei w eliminacjach ogólnopolskich pracę tę wyróżniono spośród wielu innych nadesłanych z ośrodków wojewódzkich w całej Polsce, zaś jej promotora uhonorowano listem gratulacyjnym.

Rzutnik laserowy wykonany przez naszego ucznia
RZUTNIK LASEROWY

Laureat TMMT 2006 - Jakub Sobański, oprócz dyplomu i wyróżnienia, otrzymał również zaświadczenie wydane przez Komitet Główny Turnieju Młodych Mistrzów Techniki w Warszawie, dające mu przepustkę na wszystkie uczelnie techniczne w Polsce.

Ogólnopolski Konkurs Mechatroniczny 2006
KONKURS MECHATRONICZNY - SIEDLCE 2006

Należy tu nadmienić, iż to nie jedyny sukces Jakuba Sobańskiego, gdyż w Ogólnopolskim Konkursie Mechatronicznym w Siedlcach zajął VI miejsce (wraz z Jackiem Szczepańkim), a w III Sesji Popularnonaukowej "Technologie informatyczne we współczesnym świecie" - miejsce III. Jakub Sobański był też uczestnikiem eliminacji okręgowych Olimpiady Wiedzy Technicznej. Jest autorem wielu ciekawych publikacji o tematyce technicznej w ogólnopolskim czasopiśmie "Elektronika dla wszystkich".