» Archiwum 2006

Praktyki zawodowe w Turyngii
Erfurt - Jena - Apolda - X-XI.2006r.

Turyngia jest jednym z landów Niemiec   Herb Turyngii

W październiku i listopadzie 2006r. najlepsi uczniowie z klas III technik elektronik i technik mechatronik przebywali w niemieckiej Turyngii na 4-tygodniowej praktyce zawodowej zrealizowanej w ramach programu Leonardo da Vinci 2006. Uczniowie przebywali pod opieką nauczycieli p. Anety Sadrak i p. Mariusza Gołąbka. Tematem projektu było "Kształcenie uczniów w zakresie mechatroniki i elektroniki". Koordynatorem projektu była p. Mariola Leśniewska, autorami od strony merytorycznej - p. Wacław Kołodziejczak i p. Mariusz Gołąbek, tłumaczenie wykonała p. Aneta Sadrak. Głównym koordynatorem wszystkich dotychczasowych projektów Leonardo da Vinci była p. Alicja Żuchowska.

Na zakończenie praktyk uczniowie otrzymali certyfikaty Europass Mobility honorowane w całej Unii Europejskiej oraz dyplomy ukończenia praktyk w niemieckich firmach.