Dzisiaj jest .
 
» Opinie absolwentów o szkole


 

Wspomnienia i opinie absolwentów o szkole


Uwaga absolwenci THM, ZSH i ZS3 - jeżeli chcesz podzielić się opinią o swojej szkole, nauczycielach, wychowawcy, uważasz, że to właśnie tej szkole zawdzięczasz Swój sukces w życiu, wspominasz szkołę z sentymentem, prześlij kilka zdań do opiekuna strony - Twoją opinię zamieścimy na stronie internetowej szkoły w niniejszym dziale. Zapraszam do współpracy
Zbigniew Kaleta - absolwent 1989 (THM, technik elektronik), obecnie nauczyciel ZS3.


XII.2006r.

           Witam. Wspaniała szkoła, wspaniali nauczyciele potrafiący uczyć logicznego myślenia ... w tamtych czasach tj. 1975-1980. Pewnie wszyscy moi koledzy, a i jedna koleżanka, a i oczywiście ja zmieniliśmy się, ale miło byłoby sie spotkać i powspominać (ale to były czasy!!!). Pozdrawiam wszystkich obecnych belfrów i życzę dużo zadowolenia z pracy (a młodzież inna niż kiedyś).

Wojciech Młynarczyk, Gdynia - absolwent 1980 (THM, klasa 5Eu, profil elektroenergetyka)


XI.2006r.

           Kłania się Arkadiusz Wiśniewski, absolwent THM-u z 2000r., specjalność systemy komputerowe. Właśnie niedawno znalazłem w internecie stronę o Naszej szkole. Bardzo mi się podoba, bardzo profesjonalnie zrobiona, przejrzyście i czytelnie. Sporo się przez te 6 lat zmieniło w Naszej szkole, oczywiście na lepsze. Coraz więcej sprzętu elektronicznego, robotyki, mechatroniki i temu podobnych rzeczy. Jednym słowem - SUPER!!! Oby tak dalej. Pisałem u Pana Zbigniewa Kalety pracę dyplomową - "Skrypt do urządzeń peryferyjnych komputerów". Mam nadzieję, że się przydaje :) Pozdrawiam serdecznie.

Arkadiusz Wiśniewski - absolwent 2000 (THM, klasa 5Sk, profil systemy komputerowe)


IX.2006r.

           Nazywam się Zdzisław Tchórzewski, jestem absolwentem THM z roku 1966 - technik hutnik - wychowawca P. Karpowicz. Brałem udział w I Zjeździe Absolwentów THM. Pomimo, że upłynęło już 40 lat od kiedy opuściłem mury szkoły i w moim życiu wiele się wydarzyło, to bardzo często wspominam spędzone tam chwile i wspaniałe grono nauczycielskie na czele z P. dyr. Chrzanowskim. Szczególnie wspominam swojego pierwszego wychowawcę P. Feliksa Wojnakowskiego oraz Panią Stokłosę, którzy wdrożyli w moje życie wiele walorów uczciwości, pracowitości, rzetelności oraz tolerancyjności, które towarzyszą mi do dzisiaj. Jestem dumny, że ukończyłem taką szkołę. Pozdrawiam serdecznie.

Zdzisław Tchórzewski - absolwent 1966 (THM, klasa 5Wk, technik hutnik)


IX.2006r.

           Choć jestem absolwentem ZS3 to o mojej szkole zawsze będę mówił THM, ponieważ ta nazwa jak i cała szkoła ma swoją niepowtarzalną historię i znaczenie. Lata nauki w THMie, uważam za bardzo ciekawie spędzone, poznałem wielu interesujących ludzi i zobaczyłem wiele ciekawych rzeczy. Uważam THM za szkołe dobrą, która najlepiej przygotowuje do dalszego życia, w żadnej innej szkole nie zdobędzie się tego co w THMie. Pozdrawiam całe Grono Pedagogiczne, szczególnie Panią Dorotę Moskal oraz wszystkich pracowników Szkoły i cała klasę 4Teb (matura 2006).

Łukasz Zakrzewski - absolwent 2006 (ZS3, klasa 4Teb, profil systemy i sieci komputerowe)


VII.2006r.

           THM to była dla mnie rewelacyjna szkoła z super klimatem i elitarnym doborem najinteligentniejszych i niebywale potrafiących cieszyć się życiem ludzi! Czuło się, że jest się w szkole na wyższym poziomie pod każdym względem - merytorycznym i podejścia do życia. Dzięki tej szkole przeżyłem niezapomniane lata. Duży na to wpływ mieli nauczyciele tacy jak pani Renata Kowalska (niebywały wdzięk, klasa i ciepło), panowie Radosław Moskal i Zbigniew Kaleta (super poczucie humoru i podejście "techniczne" do uczniów), pan Stanisław Paluch (wiedział co jest w życiu najważniejsze), pana Janusz Zieliński ("swój chłop") czy pani pielęgniarka Teresa Stachurska ("długie rozmowy o niczym"). Dziękuję im, bo to oni w dużej mierze przyczynili się do tego, co osiągamy w naszym dorosłym życiu. Można być dumnym patrząc na osiągnięcia uczestników 1-ego Zjazdu Absolwentów, ale wiem, że rosną im godni następcy.

Andrzej Kaniewski - absolwent 2001 (THM, klasa 5Sk, profil systemy komputerowe)


IV.2006r.

           To były naprawdę piękne lata, często wracam myślami do tamtych czasów. Czekam na zjazd absolwentów i pozdrawiam wszystkich pedagogów, w szczególności naszą kochaną wychowawczynię klasy V MS Małgorzatę Wawrzkiewicz, która nieraz ratowała z opresji.

Marcin Cielebąk - absolwent 1997 (THM, klasa 5Ms, technik mechanik)


III.2006r.

          Witam serdecznie. Przed momentem natrafiłem właśnie na stronę www mojej byłej szkoły - Technikum Hutniczo - Mechanicznego. Muszę przyznać, że te kilka fotografii, które tam znalazłem sprawiły, że wspomnienia o czasach THM'u ożyły we mnie na nowo. Co tu dużo mówić - THM to naprawdę fajna szkoła :) Miła atmosfera, życzliwi aczkolwiek wymagający nauczyciele. Po latach naprawdę doceniam to, czego nauczyłem się w tej szkole, bo dzięki tej wiedzy na studiach było mi o wiele lżej niż wielu moim kolegom. W 2003r. ukończyłem Wydział Elektroniki Politechniki Wrocławskiej. Po studiach zostałem na uczelni, gdzie obecnie prowadzę własne badania naukowe. Bardzo się cieszę, że zdecydowałem się na THM, bo spotkałem tam wielu wspaniałych ludzi. Serdeczne pozdrowienia dla kumpli ze specjalności EMA oraz życzenia wytrwałości dla całego Grona Pedagogicznego.
A. Wiatrowski, Wroclaw University of Technology, Faculty of Microsystems Electronics and Photonics artur.wiatrowski@pwr.wroc.pl

Artur Wiatrowski - absolwent 1998 (THM, klasa 5Eo, profil elektronika ogólna)


II.2006r.

          Chciałbym serdecznie pozdrowić całe grono pedagogiczne THM, a zwłaszcza Panie: Renatę Kowalską, Jolantę Świąder i Barbarę Zborowską oraz Panów: Zbigniewa Kaletę i Radosława Moskala, których to zajęcia zawsze obfitowały w dużo dawkę humoru. Technikum wspominam bardzo miło i czasami żałuję, że okres spędzony w tej elitarnej dla mnie szkole tak szybko się skończył. Aktualnie studiuję na V roku Automatyki na Politechnice Krakowskiej i muszę przyznać, że spotkało mnie tu wiele szczęścia, gdyż w zdecydowanej większości trafiłem na bardzo miłych i równie przyjaznych studentom wykładowcom, podobnie jak w THM. Mam nadzieję, że moja była już szkoła dalej cieszy się dużym powodzeniem wśród młodzieży ostrowieckiej! Jeszcze raz serdecznie wszystkich pozdrawiam i zapraszam do Krakowa!

Mariusz Kucharczyk - absolwent 2001 (THM, klasa 5SK, profil systemy komputerowe)


II.2006r.

          Witam. Nazywam sie Mariusz Smutek i jestem absolwentem Technikum Hutniczo-Mechanicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Obecnie studiuję na AGH, więc z perspektywy czasu nauka w Technikum wydaje się miłą igraszką i trwającą 5 lat bez przerwy zabawą. Jestem dumny, że mogę powiedzieć o sobie absolwent Technikum Hutniczo-Mechanicznego, gdyż naprawdę wyniosłem stąd ogrom wiedzy, bez której było by teraz o wiele ciężej tu w Krakowie. Serdeczne pozdrowienia dla całego Grona Pedagogicznego.

Mariusz Smutek - absolwent 2004 (THM, klasa 5Tma, technik mechanik)


I.2006r.

          THM wspominam bardzo fajnie. Do tej pory uważam, że spędziłem tam najlepsze 5 lat mojego życia (chociaż studiuję na Politechnice Lubelskiej). Jakbym miał wybierać jeszcze raz szkołę średnią, to nie poszedłbym nigdzie indziej. Nigdzie indziej bym nie poznał takich ludzi jak tu. Zazdroszczę tym, którzy teraz wstąpią w szeregi THM-u. Ogólnie rzecz ujmując szkoła jest the best, nauczyciele jeszcze lepsi i kompetentni. Szkole życzę jeszcze większych sukcesów niż dotychczas i prawie tak zdolnych uczniów, jakimi my byliśmy. Pozdrawiam także byłego wychowawcę, Pana Zbigniewa Kaletę, Pana Dyrektora - Czesława Golisa i wszystkich innych pracowników szkoły.

Michał Kałuża - absolwent 2005 (THM, klasa 5Tea, profil systemy i sieci komputerowe)


XI.2005r.

          Przesyłam pozdrowienia dla całego wspaniałego grona pedagogicznego, paniom szatniarkom, pielęgniarce i wszystkim pracownikom THM-u, a w szczególności mojej byłej wychowawczyni P. mgr Krystynie Walczyk. Czas spędzony w szkole napewno nie był stracony, było świetnie, wesoło, choć na poczatku to wiadomo - najtrudniej. Nie wiem jak jest teraz, czy atmosfera szkoły jest taka sama jak kiedyś, pewnie wiele się pozmieniało, nowi profesorowie, nowi uczniowe, szkoła, nowe pokolenie. Choć od mojej matury minęło ponad 7 lat, cały czas z sentymentem wracam do czasów szkolnych. Do dziś zostały kontakty z osobami ze szkoły, niektórzy z nas pozakładali rodziny, powyjeżdżali tak jak ja w poszukiwaniu lepszej perspektywy. Całemu zespołowi szkolnemu, wszystkim osobom, które w jakiś lub inny sposób "męczą się" z uczniami, z problemami życia codziennego, życzę wytrwałości, sukcesu, uśmiechu na twarzy, optymizmu i wiary w lepsze jutro. A Panu Panie Dyrektorze życzę dalszych sukcesów Naszej szkoły, bo one są niewątpliwe duże. Prosimy o więcej. To były niezapomniane czasy. Pozdrawiam z ciemnej już stolicy.

Piotr Gierada - absolwent 1998 (THM, technik mechanik, profil MS) 
^ Do góry ^