Dzisiaj jest .

» Osiągnięcia sportowe uczniów ZS3

Osiągnięcia sportowe

• 2006/2007

• - I miejsce sztafety przełajowej ZS3 na dystansie 10x1500m. Skład zwycięskiej drużyny to: Łukasz Bednarski, Łukasz Starba, Mirosław Staniek, Remigiusz Kowalski, Dawid Kozieł, Michał Czupryn, Michał Rybak, Marcin Maj, Łukasz Pękalski, Szymon Przemyski i Damian Brociek. Opiekunem uczniów był p. Kazimierz Jaros.

• 2005/2006

• - II miejsce w Turnieju o Puchar Naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św. w koszykówce chłopców klas I szkół ponadgimnazjalnych. Po bardzo wyrównanym i zaciętym pojedynku w finale zawodów nasza drużyna uległa jedynie IV LO - do rostrzygnięcia finału potrzeba było aż dwóch dogrywek (29:27). Oto skład naszego zespołu: Radosław Chuchała, Piotr Wójcik, Michał Leśkiewicz, Paweł Heda, Michał Zaborowski, Michał Jelonek, Grzegorz Pastuszka i Maciej Kolęda. Opiekunem drużyny był mgr Grzegorz Sołtykiewicz. Zawody zostały przeprowadzone w sportowej atmosferze. Drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz puchary. Za prawidłowy przebieg turnieju odpowiedzialny był p. Stanisław Paluch (emerytowany nauczyciel ZS3) i p. Wiesław Kepel.

26.01.2006r. - IV LO im. Norwida w Ostrowcu Św. - Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt
    TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT 2006

- III miejsce w Mistrzostwach Powiatu Ostrowieckiego w Koszykówce Dziewcząt.

XII.2005r. - drużyna naszych dziewcząt zdobyła III miejsce
    DRUŻYNA NASZYCH KOSZYKAREK 2005

- II miejsce w Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Rektora WSBiP. Ponadto Łukasz Fiszer został uznany za najlepszego strzelca turnieju.
    - I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Ostrowieckiego Szkół Ponadgimnazjalnych w sztafetowych biegach przełajowych wywalczyła drużyna ZS3 w składzie: Konrad Słowik, Łukasz Ziółkowski, Daniel Orłowski, Tomasz Kozłowski, Łukasz Bednarski, Łukasz Starba, Radosław Chuchała, Kamil Kozieł i Damian Pronobis. Opiekunem zespołu był mgr Kazimierz Jaros.

X.2005r. - laureaci I miejsca w sztafetowych biegach przełajowych z opiekunem K. Jarosem
    LAUREACI I MIEJSCA W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

• 2004/2005

• - II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Ostrowieckiego w piłce ręcznej szkół ponad gimnazjalnych.
    - I miejsce w Turnieju Szachowym z okazji ferii zimowych.
    - udział w II Drużynowym Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektorów Zespołów Szkół z Bałtowa, Ćmielowa i Kunowa. Szkołę reprezentowałą drużyna: Aleksandra Różkowska, Katarzyna Pobieżny, Łukasz Żyła i Paweł Gierczak. Opiekunem był mgr Grzegorz Sołtykiewicz.

• 2003/2004

• - w finałach wojewódzkich Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w drużynowych biegach przełajowych szkół ponadgimnazjalnych na dystansie 1500 m I miejsce zajęła drużyna ZS Nr 3 przygotowywana przez mgr Kazimierza Jarosa. Skład zwycięskiego zespołu: Przemysław Czesny (indywidualnie 2 m.), Paweł Piętka (indywidualnie 3 m.), Piotr Banaszczyk (indywidualnie 8 m.), Konrad Słowik (indywidualnie 26 m.) oraz Damian Maj (indywidualnie 46 m.).

• 2002/2003

• - Daniel Chuchała zajął I miejsce w biegach przełajowych rozgrywanych w ramach Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, a Paweł Czesny był trzeci, dzięki czemu drużynowo ZS Nr 3 zajął I miejsce. Biegacze ci od lat trenują pod okiem mgr Kazimierza Jarosa. Mają już na koncie wiele znaczących osiągnięć m. in. 7 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w Biegach Przełajowych.
    - Drużyna piłkarzy ręcznych trenowana przez Edmunda Zarębę obroniła mistrzostwo Ostrowca Św.
    - Drugie miejsce w Mistrzostwach Powiatu Ostrowieckiego w tenisie stołowym wywalczyli Łukasz Banasik i Dariusz Krześniak.
    - III miejsce w Mistrzostwach Powiatu Ostrowieckiego w Piłce Siatkowej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych dla drużyny z Zespołu Szkół Nr 3.
    - I miejsce w biegu na 3000 m juniorów młodszych w Regionalnych Zawodach w Biegu Przełajowym zajął Przemysław Czesny.

• 2000/2001

• - "Kryterium Młodego Kierowcy" Ostrowiec 2000 - I miejsce zajęła 3 osobowa drużyna w składzie: Bzymek Przemysław, Kot Grzegorz i Kwiecień Marcin - opiekun M. Gołąbek.
    - Zawody sportowo-obronne klas przysposobienia wojskowego - III miejsce zajęła drużyna pod opieką dyr. Cz. Golisa i D. Kaszuby.
    - Zawody powiatowe szkół ponadpodstawowych w piłkę siatkową chłopców - II miejsce zajęła drużyna przygotowana przez mgr Igora Palucha.
    - Półfinałowe Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w Piłce Koszykowej Chłopców - I miejsce zajął zespół kierowany przez Igora Palucha.
    - Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego - "Ostrowiec 2001" - III miejsce wywalczyli podopieczni mgr inż. Mariusza Gołąbka.
    - Zawody sportowo-obronne - III miejsce zajęli uczniowie mgr inż. Witolda Staszewskiego.