» Ogólnopolski Konkurs SEP

Ogólnopolski Konkurs SEP
Na Najlepszy Program Komputerowy

• 2004/2005

• - na szczeblu wojewódzkim w kategorii pomoc dydaktyczna zostały wyróżnione prace: "Elektroniczny podręcznik do przedmiotu Urządzenia elektroniczne" - autor Marcin Mazur (I miejsce - praca skierowana do eleminacji centralnych), "Elektroniczny podręcznik do przedmiotu Układy analogowe", autor Łukasz Gabryś (II miejsce) oraz "Zestaw prezentacji multimedialnych nt. budowy komputera i urządzeń peryferyjnych", autorzy Michał Kałuża i Piotr Machula (również II miejsce). Promotorem prac był mgr inż. Zbigniew Kaleta.

Elektroniczny podręcznik zaprojektowany przez Marcina Mazura
    ELEKTRONICZNY PODRĘCZNIK W HTML'u

• 2003/2004

• - na szczeblu wojewódzkim w kategorii pomoc dydaktyczna I miejsce zajęła praca "Emulator dydaktycznego systemu komputerowego DSM-51" - program napisany przez Pawła Rokosznego, Pawła Hebę i Konrada Wyżykowskiego pod kierunkiem mgr inż. Dariusza Granata, a II miejsce przypadło pracy "Multimedialny przewodnik po Zespole Szkół Nr 3" (autorzy: Sebastian Religa, Przemysław Sierant) wykonanej pod kierunkiem mgr inż. Zbigniewa Kalety.

Multimedialny przewodnik po ZS 3
    MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO ZS3

• 2001/2002

• - wyróżnienie zdobył program napisany w Delphi przez Jakuba Grada (kl. 4Sk) pt. "Zamykacz". Praca jest samodzielnie napisanym programem działającym w środowisku Windows umożliwiającym zamykanie określonych programów oraz systemu operacyjnego w wyznaczonym czasie.
    - wyróżnienie uzyskała "Gazetka internetowa Zespołu Szkół Hutniczych", zaprojektowana w języku HTML z elementami technologii Flash. Autorzy strony to: Sebastian Religa, Przemysław Sierant, Bartosz Stania. Promotorem obu prac był mgr inż. Zbigniew Kaleta.

Wyróżniona gazetka internetowa ZSH
    GAZETKA INTERNETOWA THML

• 2000/2001

• - I miejsce w edycji wojewódzkiej w kategorii programów użytkowych uzyskała praca "Osiągnięcia informatyczne szkoły". Praca wykonana jest w formie prezentacji multimedialnej w programie MS PowerPoint 2000 omawiającej dotychczasowe osiągnięcia Zespołu Szkół Hutniczych na polu informatycznym oraz prezentującej możliwości wykorzystania internetu w szkołach. Praca może stanowić cenny przewodnik dla nauczycieli i uczniów innych szkół jak można zbudować i rozbudować szkolny węzeł internetowy oraz jak wykorzystać internet na zajęciach dydaktycznych. Wymieniona praca została uznana przez Komisję Konkursową Oddziału Kieleckiego SEP za najlepszą w kategorii programów użytkowych i zgłoszona do etapu ogólnopolskiego. Autorem pracy jest Mariusz Kucharczyk z klasy 5 technikum profil systemy komputerowe. Opiekun pracy: mgr inż. Zbigniew Kaleta.

Projekt nt. możliwości wykorzystania internetu w szkołach
    INTERNETOWY WĘZEŁ SZKOLNY

- II miejsce w edycji wojewódzkiej wojewódzkiej zdobyła praca "Telewizja satelitarna". Praca jest programem komputerowym przedstawiającym sposób instalacji i montażu zestawu telewizji satelitarnej i może być wykorzystywana do celów dydaktycznych. Autorzy: Tomasz Kwatera, Marcin Rysiak i Paweł Orzechowski. Promotor: mgr inż. Radosław Moskal.
    - II miejsce w edycji wojewódzkiej w kategorii programów edukacyjnych uzyskała praca "Drukarki laserowe". Praca wykonana została w formie prezentacji multimedialnej w programie MS PowerPoint 97 omawiającej budowę i zasadę działania drukarek laserowych, techniki laserowego druku kolorowego, parametry wybranych drukarek laserowych oraz porównującej drukarki laserowe ze starszymi drukarkami (atramentowymi i igłowymi). Praca może stanowić cenną pomoc dydaktyczną dla nauczycieli i uczniów klas elektronicznych. Autorem pracy jest Tomasz Kwatera z klasy VSk. Opiekun pracy: mgr inż. Zbigniew Kaleta.

Projekt nt. drukarek laserowych
    DRUKARKI LASEROWE - ZASADA DZIAŁANIA

• 1999/2000

• - wyróżnienie uzyskała praca "Emulator procesora Z80". Praca jest programem napisanym przez ucznia od podstaw w Delphi emulującym działanie mikroprocesora Z80 i umożliwiającym testowanie programów napisanych w asemblerze tego procesora (analiza programów użytkownika rozkaz po rozkazie (praca krokowa), wizualizuje stan rejestrów wewnętrznych mikroprocesora. Emulator pracuje w trybie graficznym!. Autorem programu jest Grzegorz Górczyński. Promotor: mgr inż. Dariusz Granat.

-Został również wyróżniony uczeń Grzegorz Tofil.

• 1998/1999

• - I miejsce w województwie zajął program napisany w języku Turbo Pascal pt. "Prezentacja multimedialna szkoły" (autorzy: Anatol Ogórek i Tomasz Lichota, promotor: mgr inż. Zbigniew Kaleta). Praca została skierowana do rozgrywek na szczeblu centralnym.

Multimedialny przewodnik po szkole napisany w języku Turbo Pascal
    MUTLIMEDIALNY PRZEWODNIK W PASCAL'u