» Oferta dla gimnazjalistów 2006/2007

Regulamin naboru do klas pierwszych
na rok szkolny 2006/2007

Zapraszamy do naszej szkoły
ZAPRASZAMY DO NASZEJ SZKOŁY

# Wymagane dokumenty:

Kandydaci do klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych składają niżej wymienione dokumenty w sekretariacie szkoły:
# wypełniony kwestionariusz - pobierz kwestionariusz w formacie PDF (67 KB)
# dokumentacja zdrowotna
# 3 fotografie
# kopia zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego*
# kopia świadectwa ukończenia gimnazjum*
# zaświadczenie lekarskie o przydatności do zawodu (tylko technikum i zasadnicza szkoła zawodowa)

* potwierdzeniem woli podjęcia nauki w naszej szkole będzie doręczenie oryginału świadectwa i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego

Dokumenty od kandydatów do szkoły przyjmuje i szczegółowych informacji udziela
sekretariat szkoły (ul. Sandomierska 2, tel. 0-41/265-46-45) w godzinach 10.00 - 14.00.
Pytania odnośnie naboru można kierować również na adres poczty elektronicznej: info@zs3ostrowiec.neostrada.pl.

# Terminarz:

# Termin składania kwestonariuszy: od 08.05.2006 do 20.06.2006r.
# Termin złożenia kopii świadectwa ukończenia gimnazjum i zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego: do 26.06.2006r. godz. 15.00
# Termin ogłoszenia listy kandydatów przyjętych do szkoły: 29.06.2006r. godz. 12.00
# Potwierdzenie woli podjęcia nauki w naszej szkole - donieść oryginał świadectwa i zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego: do 3.07.2006r. Niedoręczenie oryginału świadectwa i oryginału zaświadczenia gimnazjalnego o wynikach egzaminu do szkoły przez kandydata jest traktowane jako rezygnacja ze starania się o przyjęcie do ZS nr 3.
# Ogłoszenie listy przyjętych: 4.07.2006r. godz. 12.00.
# Kandydaci, którzy nie dostali się do wybranej szkoły mogą ubiegać się o przyjęcie w szkołach w których są wolne miejsca, dostarczając oryginał świadectwa i zaświadczenie o zdaniu egzaminu gimnazjalnego: do 6.07.2006r. do godz. 15.00
# Ogłoszenie wyników rekrutacji uzupełniającej: 7.07.2006r. godz. 12.00

Zapraszamy do nas - zdobędziesz poszukiwany zawód: elektronik, informatyk, logistyk, mechatronik, ekonomista, teleinformatyk
GIMNAZJALISTO - DOŁĄCZ DO NAS

# Kryteria rekrutacji:

1. Kandydat może uzyskać maksymalnie 200 pkt.

2. Absolwenci gimnazjów, będący laureatami konkursów przedmiotowych o zasięgu wojewódzkim i ponadwojewódzkim, przyjmowani są niezależnie od kryteriów zawartych w niniejszym dokumencie.

3. Liczba punktów za wyniki egzaminu przeprowadzonego w ostatnim roku nauki w gimnazjum wynosi maksymalnie 100 pkt.

4. Liczba punktów możliwych do uzyskania za oceny z zajęć edukacyjnych na świadectwie ukończenia gimnazjum wynosi 80 pkt.

5. Punkty za oceny są przyznawane z czterech przedmiotów:

Szkoła Przedmioty rozszerzone/profil/zawód Punktowane przedmioty
Liceum Profilowane Nr 1 - ekonomiczno-administracyjny
- zarządzanie informacją
- kształtowanie środowiska (NOWOŚĆ !!!)
informatyka
Technikum Nr 3 - technik informatyk
- technik teleinformatyk
- technik elektronik
- technik mechatronik
- technik logistyk (NOWOŚĆ !!!)
- technik hutnik
informatyka
Zasadnicza Szkoła Zawodowa Nr 3 - elektryk
- monter-elektronik
- elektromechanik
- operator obrabiarek skrawających
- ślusarz
- mechanik-monter maszyn i urządzeń
- operator maszyn i urządzeń metalurgicznych
- operator maszyn i urządzeń do obróbki plastycznej
technika

6. Punkty są obliczane według następujących zasad:

# ocena celująca - 20 pkt,
# ocena bardzo dobra - 15 pkt,
# ocena dobra - 10 pkt,
# ocena dostateczna - 5 pkt,
# ocena dopuszczająca - 2 pkt.

7. Punktacji podlegają również inne osiągnięcia ucznia mające znaczenie dla dalszej jego edukacji (maksymalnie 20 punktów):

# świadectwo ukończenia gimnazjum z wyróżnieniem: 6 punktów,
# potwierdzone osiągnięcia - co najmniej na szczeblu wojewódzkim w konkursach wiedzy organizowanych przez Kuratora Oświaty:
         *finaliści jednego konkursu przedmiotowego - 4 punkty,
         *finaliści dwóch lub więcej konkursów przedmiotowych - 8 punktów,
# potwierdzone osiągnięcia sportowe lub artystyczne
         *na szczeblu powiatowym (rejonowym) - 2 punkty,
         *co najmniej na szczeblu wojewódzkim - 3 punkty.

8. Jeżeli liczba kandydatów będzie przewyższała liczbę wolnych miejsc Komisja Rekrutacyjna ustali listy przyjętych według ilości uzyskanych punktów. W przypadku równorzędnych wyników uzyskanych w postępowaniu kwalifikacyjnym pierwszeństwo mają:

# sieroty, osoby przebywające w placówkach opiekuńczo-wychowawczych oraz osoby umieszczone w rodzinach zastępczych,
# kandydaci o ukierunkowanych i udokumentowanych zdolnościach, którym ustalono indywidualny program lub tok nauki,
# kandydaci z problemami zdrowotnymi, ograniczającymi możliwości wyboru kierunku kształcenia ze względu na stan zdrowia, potwierdzonymi opinią publicznej poradni psychologiczno-pedagogicznej, w tym publicznej poradni specjalistycznej.

9. Przy wolnych miejscach istnieje możliwość przyjęcia kandydata do innej klasy w przypadku nie zakwalifikowania się do wcześniej wybranej.