» Atuty Zespołu Szkół Nr 3

Gimnazjalisto - dołącz do nas
czekamy właśnie na Ciebie!

Zapraszamy do naszej szkoły
ZAPRASZAMY DO NASZEJ SZKOŁY

Dlaczego warto wybrać Zespół Szkół Nr 3:

# atrakcyjne i nowoczesne kierunki kształcenia zgodne z potrzebami rynku pracy

# konkretny zawód i umiejętności praktyczne, a nie wyłącznie wiedza książkowa

# szkoła w rankingu najlepszych szkół w Polsce, wg rankingu szkół średnich 2006 - 7 miejsce w województwie i 12 w Polsce (wśród wszystkich szkół technicznych)

# zagraniczne praktyki zawodowe dla naszych uczniów finansowane z funduszy Unii Europejskiej - program Leonardo da Vinci:

* listopad 2005r. - Andaluzja (Hiszpania) - 4 tygodniowa praktyka dla elektroników
     * maj 2006r. - Berlin (Niemcy) - 3 tygodniowa praktyka dla informatyków
     * listopad 2006r. - Malaga (Hiszpania) - 4 tygodniowa praktyka dla elektroników i mechatroników
     * listopad 2006r. - Turyngia (Niemcy) - 4 tygodniowa praktyka dla elektroników i mechatroników
     * maj 2007r. - Lipsk (Niemcy) - 4 tygodniowa praktyka dla elektroników

# ogromny dorobek w olimpiadach przedmiotowych: matematyka, fizyka, wiedza techniczna, informatyka, ekonomia i inne

# możliwość zdobycia wielu dodatkowych certyfikatów (w tym EUROPASS MOBILITY - międzynarodowego certyfikatu umożliwiającego podjęcie pracy w całej Unii Europejskiej)

# bogate i nowoczesne zaplecze techniczne (8 pracownii technicznych z dostępem do internetu):
4 pracownie informatyczne, 3 pracownie elektroniczne, pracownia automatyki i robotyki oraz pracownia mechatroniki

# nauka języków obcych według wyboru ucznia (j. angielski, j. niemiecki, j. rosyjski, j. włoski, j. hiszpański)

# szeroka oferta zajęć pozalekcyjnych (kafejka internetowa, koła przedmiotowe, SKS, koło turystyczne i inne)

# współpraca z Młodzieżową Fundacją Przedsiębiorczości

# stały dostęp do internetu (2 łącza sztywne Neostrada - 6 Mbit/sek. i 2 Mbit/sek.)

# 4 nowoczesne pracownie informatyczne z oddzielnymi serwerami: Novell 6.0 i SBS Windows 2003 Server

# posiadamy duże doświadczenie w prowadzeniu kierunków informatycznych (pierwszą klasę systemy i sieci komputerowe utworzyliśmy w 1992 roku, aktualnie w szkole uczy się 15 klas o profilach informatycznych - 2 klasy technik informatyk, 1 klasa technik teleinformatyk, 9 klas systemy i sieci komputerowe, 3 klasy zarządzanie informacją)

# patronat naukowy nad klasami informatycznymi sprawuje Polskie Towarzystwo Informatyczne

Gimnazjalisto - dołącz do nas - czekamy właśnie na Ciebie!
DOŁĄCZ DO NAS - CZEKAMY WŁAŚNIE NA CIEBIE!

Dokumenty wymagane przy przyjęciu do szkoły:

# wypełniony kwestionariusz - pobierz kwestionariusz w formacie PDF (67 KB)
# dokumentacja zdrowotna
# 3 fotografie
# kopia zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego*
# kopia świadectwa ukończenia gimnazjum*
# zaświadczenie lekarskie o przydatności do zawodu (tylko technikum i zasadnicza szkoła zawodowa)

* potwierdzeniem woli podjęcia nauki w naszej szkole będzie doręczenie oryginału świadectwa i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego

Dokumenty od kandydatów do szkoły przyjmuje i szczegółowych informacji udziela
sekretariat szkoły (ul. Sandomierska 2, tel. 0-41/265-46-45) w godzinach 10.00 - 14.00.
Pytania odnośnie naboru można kierować również na adres poczty elektronicznej: info@zs3ostrowiec.neostrada.pl.

Termin składania kwestionariuszy: od 8 maja 2006r. do 20 czerwca 2006r. Zapraszamy.