» Oferta dla gimnazjalistów 2006/2007

do Zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 3

Pracownia metrologii warsztatowej
PRACOWNIA METROLOGII WARSZTATOWEJ

Szkoła zawodowa umożliwi Ci zdobycie konkretnego zawodu, poszukiwanego na rynku pracy. Zajęcia z przedmiotów zawodowych odbędziesz w doskonale wyposażonych pracowniach specjalistycznych. Większość zajęć praktycznych zrealizujesz w zakładach przemysłowych, z którymi szkoła podpisała umowy dotyczące kształcenia młodocianych pracowników. Uczniowie ZSZ będą otrzymywać za zajęcia praktyczne comiesięczne wynagrodzenie - szkoła podpisała stosowne umowy z "CELSA" Huta Ostrowiec i firmą AGA-Light.

W Zasadniczej Szkole Zawodowej (na podbudowie gimnazjum) od 1 września 2006r. otwieramy klasy o profilu - pobierz folder PDF (1,7 MB)

# elektryk - jako uczeń tej klasy zdobędziesz umiejętności dotyczące instalowania, eksploatowania i konserwowania maszyn i urządzeń sieci elektroenergetycznych oraz montowania, uruchamiania oraz regulowania urządzeń elektronicznych i automatycznych.

# monter-elektronik - zdobędziesz wiedzę praktyczną z zakresu układów i urządzeń elektronicznych, montażu elementów i podzespołów elektronicznych oraz naprawy urządzeń elektronicznych.

# elektromechanik - w ramach zajęć praktycznych będziesz wykonywał naprawy, konserwacje i remonty urządzeń elektrycznych oraz obsługiwał urządzenia kontrolno-pomiarowe.

# operator obrabiarek skrawających - w tej klasie nauczysz się obsługi obrabiarek skrawających uniwersalnych i sterowanych numerycznie (CNC), będziesz wykonywał ich bieżącą konserwację oraz posługiwał się dokumentacją technologiczną.

Sterowana numerycznie obrabiarka CNC
STEROWANA NUMERYCZNIE OBRABIARKA CNC

# ślusarz - w tym zawodzie będziesz wykonywał operacje ślusarskie, posługiwał się dokumentacją techniczną, dokonywał montażu i demontażu maszyn, urządzeń, mechanizmów i instalacji.

# mechanik-monter maszyn i urządzeń - w tej klasie zdobędziesz umiejętności z zakresu operacji ślusarskich, wykonywania połączeń klejonych i lutowanych, spawanych i zgrzewanych, prac montażowych i demontażowych.

# operator maszyn i urządzeń metalurgicznych - w tym zawodzie nauczysz się obsługi nowoczesnych automatycznych i półautomatycznych maszyn i urządzeń metalurgicznych oraz kontroli ich działania i sterowania ich pracą.

# operator maszyn i urządzeń do obróbki plastycznej - w tej klasie będziesz obsługiwał obrabiarki skrawające, wykonywał podstawowe operacje ślusarskie, operacje obróbki cieplnej i plastycznej oraz prace konserwacyjne maszyn i urządzeń hutniczych.

Pracownia automatyki i robotyki
PRACOWNIA AUTOMATYKI I ROBOTYKI

Zobacz AKTUALNE KIERUNKI KSZTAŁCENIA w Zespole Szkół Nr 3.

Dokumenty wymagane przy przyjęciu do szkoły:

# wypełniony kwestionariusz - pobierz kwestionariusz w formacie PDF (67 KB)
# dokumentacja zdrowotna
# 3 fotografie
# kopia zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego*
# kopia świadectwa ukończenia gimnazjum*
# zaświadczenie lekarskie o przydatności do zawodu (tylko technikum i zasadnicza szkoła zawodowa)

* potwierdzeniem woli podjęcia nauki w naszej szkole będzie doręczenie oryginału świadectwa i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego

Dokumenty od kandydatów do szkoły przyjmuje i szczegółowych informacji udziela
sekretariat szkoły (ul. Sandomierska 2, tel. 0-41/265-46-45) w godzinach 10.00 - 14.00.
Pytania odnośnie naboru można kierować również na adres poczty elektronicznej: info@zs3ostrowiec.neostrada.pl.

Termin składania kwestionariuszy: od 8 maja 2006r. do 20 czerwca 2006r. Zapraszamy.