» Oferta dla gimnazjalistów 2006/2007

Informacje o naborze
do Liceum Profilowanego w ZS Nr 3

U nas wybierzesz język obcy według własnego uznania i stopnia trudności
KLASOPRACOWNIA JĘZYKA ANGIELSKIEGO s.408

Liceum Profilowane to nowoczesny typ szkoły średniej, dający przygotowanie ogólnozawodowe oraz przygotowanie ogólne oparte o podstawę programową obowiązującą w liceum ogólnokształcącym.

W Liceum Profilowanym (na podbudowie gimnazjum) od 1 września 2006r. otwieramy klasy o profilu - pobierz folder PDF (1,7 MB)

ekonomiczno-administracyjnym - jeżeli chcesz w przyszłości prowadzić własną działalność gospodarczą lub pracować w komórkach funkcjonalnych przedsiębiorstwa takich jak: sekretariat, dział finansowy, księgowy, marketingu, administracyjny i podobne - wybierz ten profil. Jako absolwent tej klasy będziesz dobrze przygotowany do studiów wyższych na różnych kierunkach ekonomicznych. Ponadto po ukończeniu klasy o tym profilu możliwa jest kontynuacja nauki w 1-rocznej szkole policealnej (bezpłatnie) i zdobycie tytułu technika określonej specjalności (ważne przy podejmowaniu pracy). Zobacz Kształcenie ekonomiczne w ZS3.

Pracownia techniki biurowej
PRACOWNIA TECHNIKI BIUROWEJ

zarządzanie informacją - w tej klasie zdobędziesz wiedzę dotyczącą:
    - sprawnej obsługi sprzętu audiowizualnego, fotograficznego i komputerowego,
    - elastycznego posługiwania się programami komputerowymi do przetwarzania i obróbki tekstu,
    - komputerowego przetwarzania grafiki, dźwięku i obrazu,
    - zarządzania bazami danych SQL i MySQL,
Kształcenie w wymienionym profilu daje solidne podstawy do studiów na kierunkach: informatyka, techniki multimedialne, grafika komputerowa. Więcej o przedmiotach zawodowych.. Ponadto po ukończeniu klasy o tym profilu możliwa jest kontynuacja nauki w 1-rocznej szkole policealnej (bezpłatnie) i zdobycie tytułu technika informatyka określonej specjalności (ważne przy podejmowaniu pracy). Zobacz Projekty naszych uczniów.

Zajęcia z technologii informacyjnej
ZAJĘCIA Z TECHNOLOGII INFORMACYJNEJ

kształtowanie środowiska NOWOŚĆ !!! - w tej klasie poznasz zagadnienia dotyczące:
    - projektowania architektonicznego,
    - gospodarki zasobami energii,
    - renowacji zabytków architektury,
    - technologii robót konstrukcyjnych i wykończeniowych,
    - geologii i hydrologii.
Zobacz Klasowe strony internetowe.

Zobacz AKTUALNE KIERUNKI KSZTAŁCENIA w Zespole Szkół Nr 3.

W Zespole Szkół Nr 3 wybierzesz język obcy według własnego uznania i stopnia trudności: język angielski, język niemiecki, język rosyjski, język włoski, język hiszpański. Nauka języków odbywa się w grupach w zależności od stopnia zaawansowania.

Dokumenty wymagane przy przyjęciu do szkoły:

# wypełniony kwestionariusz - pobierz kwestionariusz w formacie PDF (67 KB)
# dokumentacja zdrowotna
# 3 fotografie
# kopia zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego*
# kopia świadectwa ukończenia gimnazjum*
# zaświadczenie lekarskie o przydatności do zawodu (tylko technikum i zasadnicza szkoła zawodowa)

* potwierdzeniem woli podjęcia nauki w naszej szkole będzie doręczenie oryginału świadectwa i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego

Dokumenty od kandydatów do szkoły przyjmuje i szczegółowych informacji udziela
sekretariat szkoły (ul. Sandomierska 2, tel. 0-41/265-46-45) w godzinach 10.00 - 14.00.
Pytania odnośnie naboru można kierować również na adres poczty elektronicznej: info@zs3ostrowiec.neostrada.pl.

Termin składania kwestionariuszy: od 8 maja 2006r. do 20 czerwca 2006r. Zapraszamy.